آغاز هفته حج سال 94


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، «حج؛ معنویت، بصیرت و همدلی اسلامی» به عنوان شعار حج سال‌جاری انتخاب شده است و از این رو در هفته حج با محوریت شعار حج، برنامه‌ها و موضوعات مختلفی با همین محوریت در سراسر کشور برگزار می‌شود.

در هفته حج که از 25 مرداد ماه (اول ذیقعده) آغاز شده است، نمایشگاه عکس و پوستر در سراسر کشور با همکاری دفا‌تر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری و مدیریت حج وزیارت در هر استان برگزار می‌شود.

این گزارش حاکی است،‌ هر ساله یکم تا هفتم ذی‌القعده به عنوان هفته حج نامگذاری می‌شود. در این هفته زائران بیت الله الحرام ضمن آمادگی نهایی برای اعزام به حج تمتع، آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به این سفر نورانی را دریافت می‌کنند.

برای روزهای هفته حج طی هماهنگی‌های صورت گرفته تولیدات متنوعی در برنامه‌هایی همچون روضه رضوان، گفت و گوهای خبری ، پخش زنده رادیو ایران و برنامه های ویژه شبکه خبر با حضور کار‌شناسان و صاحب نظران حوزه حج وز یارت در نظر گرفته شده است.

در این هفته همچنین پیش از خطبه‌های نماز جمعه‌، نمایندگانی از سوی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت به تشریح برنامه‌های فرهنگی و اجرایی حج سال 94 خواهند پرداخت.

همچنین جلسات تکمیلی و متمرکز زائران به صورت مشترک در هر استان در هفته حج با حضور باشکوه زائران برگزار خواهد شد.

شایان ذکر است،‌در سال جاری 64 هزار ایرانی از سراسر کشور از اول تا 26 شهریور ماه به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

/ 1 نظر / 46 بازدید
خسرو پیری

همــــیشـه دقــیقآ وقـــــتی پـُر از حـــرفی وقتـــی بغــــض میکـــُنی وقتـــی دآغونــــی وقــــتی دلــِت شکــــستـه دقیقــــا همیـــن وقـــــتآ انقــــدر حـ ـرف دآری کـــه فقــط میتونــی بگـ ـی : “بیخـــیآل“…[گل][گل]